kontakti
kazalo

Rokometašice Gimnazije Šiška 8. na svetu
05.03.2018

Dijakinje Gimnazije Šiška so se na rokometnem šolskem svetovnem prvenstvu, ki je potekal od 21. februarja do 1. marca 2018 v Dohi, zasedle končno 8. mesto.

Tekmo za 7. mesto so odigrale proti ekipi iz Avstrije. V prvem polčasu so severne sosede že pobegnile na tri gole razlike, vendar je našim rokometašicam do polčasa uspelo zaostanek znižati na en gol. V drugem polčasu so naše dobro začele, kasneje pa precej popustile in že zaostajale za šest golov. Z borbeno igro so uspele do konca tekme izenačiti. Po rednem delu je bil rezultat 26:26. Tako so že drugič na prvenstvu tekmo odločale po prostih strelih ("shoot out" strelih), v katerih so bile bolj zbrane Avstrijke in zmagale z rezultatom 29:26.